Komunikaty duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną - 5.05.2024 r.

VI Niedziela Wielkanocna

05.05.2024 r.

Przyjazanie miłości nieprzyjaciół 1

1. Dziś przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Msze św. odprawiane są w następującym porządku: 7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 12.30, 18.00.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 6 maja – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów;

- środa 8 maja – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

- poniedziałek od godz. 17.00. Pierwsze pół godziny to modlitwa w milczeniu, a od 17.30 rozpoczynamy nabożeństwo majowe.

4. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30 na tradycyjne Nabożeństwa Majowe, podczas których modlimy się Litanią Loretańską do NMP. Po nabożeństwie wieczorna Msza św.

5. Spotkania:

- w środę 8 maja o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

6. W poniedziałek 13 maja zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie w 107. rocznicę objawień Maryi w Fatimie. O godz. 20.00 zostanie odprawiona Eucharystia, a po niej nabożeństwo różańcowe połączone z procesją wokół bazyliki. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00, a nabożeństwo majowe połączymy z różańcem po Mszy św. W czasie tego nabożeństwa odprawiamy Mszę św. zbiorową za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej. Będą to Msze św. za żywych, np.: o nawrócenie niewierzących i wątpiących, o uzdrowienie chorych na duszy i ciele, o uzdrowienie relacji w małżeństwach i rodzinach, o dobre odczytanie powołania, o dobrą pogodę w czasie zbiorów, a także dziękczynne za otrzymane łaski. Intencje można podawać na listę u księży w zakrystii.

7. Sprawy gospodarcze:

- dziękujemy paniom ze wspólnot: Żywy Różaniec i Odnowa w Duchu Świętym za posprzątanie odnowionej salki i korytarza w domu katechetycznym. Dziękujemy również dwom paniom za ufundowanie i powieszenie w salce nowych firanek;

- w piątek 10 maja od godz. 16.00, wg powziętych ustaleń, zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych do przygotowania świątyni i terenu wokół świątyni do nadchodzących uroczystości;

- zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w dalszym uporządkowaniu placu i ogrodu przy plebanii. Akcja sprzątania odbyłaby się w sobotę 11 maja od godz. 10.00. Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.

8. Nasza parafia organizuje w dniach 21–23 sierpnia 2024 r. pielgrzymkę autokarową śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki do Warszawy, Białegostoku i okolic. Szczegóły wyjazdu podamy w przyszłą niedzielę. Informacje o wyjeździe udziela ks. proboszcz. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, a dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”.

10. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

11. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

12. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:

- Jadwiga Chirowska;

- Anna Furmankiewicz;

- Zofia Michalczuk.

Rodzinom składamy wyrazy szczerego współczucia, a dla zmarłych prosimy o życie wieczne. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Ks. Bogusław Wolański